Największy problem

Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza, a nie będę dbał o to kto tworzy prawa

Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza, a nie będę dbał o to kto tworzy prawa

Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej” Marshall McLuhan, dziennikarz

Wszystkie dzisiejsze plagi których doświadczamy są tylko dziecinną igraszką wobec najpoważniejszego problemu. Bezrobocie, kryzysy gospodarcze, smugi chemiczne, niekompetencja polityków, korupcja, czipy RFID, wojny, nawet ludobójcza polityka prowadzona przez niemal wszystkie rządy na świecie. Może być coś gorszego?

Tak! Problemem tym jest emisja pieniądza. Nieprawda? Spójrz na cytat na górze strony. McLuhan dobrze wiedział co mówi. Wszystkie ważniejsze problemy z którymi borykają się dzisiejsze narody, społeczeństwa (nie dotyczy to polityków, bowiem oni tylko udają że coś robią) są pochodną tego problemu. Otóż pieniądz jest dziś emitowany przez prywatnych ludzi, przez ich banki. Wyborcy, politycy, rządy nie mają w tej kwestii nic do powiedzenia. Pieniądz kontrolowany jest przez nieznanych nam osobników. Dzięki temu osoby te posiadają realną władzę, rządzą światem zza kulis, są jego właścicielami.

W 1913 r. powołano w USA FED – Rezerwę Federalną. Jest to prywatne konsorcjum złożone z największych banków. Przez wielu Rezerwa Federalna jest uważana za tajny rząd światowy. FED kontroluje wartość, podaż dolara amerykańskiego. Na początku lat 30. XX w. USA zbankrutowały. FED (prywatne konsorcjum) jako wierzyciel USA nakazało amerykańskim politykom utworzenie systemu emerytalnego nad którym przejęła kontrolę, czytaj: zagrabiła go, aby „odzyskać swoje wierzytelności”. Widać więc kto tak naprawdę pociąga za sznurki. Jednak większość Amerykanów sądzi, że FED jest instytucją rządową, bowiem większość zawsze ma blade pojęcie o historii.

Właściwie my nie posiadamy żadnych pieniędzy! Złotówka, dolar, euro, juan to pieniądze fiducjarne! Są to waluty bez żadnego pokrycia, których „wartość” jest ustalana przez biurokratów. Wszyscy jesteśmy niewolnikami, bo nie mamy wpływu na wartość pieniądza. Podam kilka linków, gdzie poruszana jest istota całego problemu. Sprawdzenie ich zajmie niewiele czasu a korzyść z tej wiedzy jest ogromna.

http://fides-et-ratio.pl/index.php/2012/07/roman-kafel-pieniadze-banki-nedza-niewola-prawda-ukryta-za-globalnym-dlugiem/ Roman Kafel prosto i zwięźle wyjaśnia jak tworzone są „pieniądze”. Zobacz koniecznie, jeśli jest to dla Ciebie nieznany jeszcze temat! To najlepszy artykuł jaki znalazłem. [Plik pdf.]

http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE Film pt. „Pieniądze jako dług”. Dokumentalny film w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami. Rewelacja!

http://radtrap.wordpress.com/2012/05/21/pulapki-systemu-waluty-zlotej/

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/lichwa/lichwa.html „Powstanie Banku Anglii”. W 1690 r. na angielskim tronie zasiada uzurpator Wilheml III Orański. Zaraz po tym następuje koniec polityki, świat wchodzi w erę „postpolityki” – za sznurki zaczynają pociągać bankierzy, a rządy stają się marionetkami.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka/

http://www.youtube.com/watch?v=7nV4uMuueuI „Historia świata w dziesięć minut” wprawdzie system wyciął dźwięk, ale można oglądać bez problemu – są polskie napisy.

Podobnie jest w Polsce. Osoby, które sądzą, że sprzedano nasz kraj podczas rozmów okrągłostołowych nie orientują się w sytuacji ani ciut ciut. W 1924 r. utworzono bank centralny Bank Polski, którego zadaniem była emisja i kontrola wartości złotówki. Z Polską miał bardzo niewiele wspólnego. Była to w rzeczywistości spółka akcyjna w której udział skarbu państwa wynosił 1%. Polski był on więc w jednym procencie. Utworzenie banków centralnych w każdym państwie to jeden z dziesięciu postulatów „Manifestu komunistycznego”.

Test na uczciwość polityka, radnego, burmistrza, urzędnika itd.? Zapytaj go jak tworzone są pieniądze. Jeśli odpowie, że w mennicy to znaczy, że kłamie, albo nie zna odpowiedzi. Czy kłamca, albo osoba która nie zna odpowiedzi na podstawowe pytanie z dziedziny ekonomii jest godna zajmować jakikolwiek urząd publiczny? Odpowiedź: pieniądze są dziś tworzone poprzez dług, kredyt. Idziesz do banki bierzesz kredyt i, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bank wyemitował tyle pieniędzy ile wynosi brany kredyt. Niczym nie rózni się to od sytuacji, gdy np. kilku ludzi idzie do piwnicy i drukuje sobie dolary, euro, czy co tam bądź innego. Tyle tylko, że grozi im za to bardzo poważny wyrok, a banki robią to legalnie.

Nic nie zmieni się na lepsze dopóki narody, rządy jako przedstawiciele ludzi, nie odzyskają prawa emisji pieniądza. Wszystkie inne problemy to tylko tematy zastępcze. Wszyscy politycy oraz media nie informujące o tym są zamieszane, świadomie bądź nie, w ten straszny spisek.

  1. Tak, rząd w kraju demokratycznym powinien emitować pieniądze i to w ilości uzasadnionej popytem i podażą w tym kraju. Wielka szkoda, że dziś w Grecji się tak nie dzieje. Czy ich politycy nie wiedzieli, że mają alternatywę: albo zostaną na kredycie zagranicznym albo przejmą pełną kontrolę nad własną walutą.

  2. Hähähähähä jüz mozecie zapomniec o dlugü mojego Narodü Niemieckiegö w Bank Swiatowym 😀 jüz uwierzyli NWO siê pakuje z Niemiec napewno ciekawe czy z Europa tez ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: