Info

Blog poświęcony jest przede wszystkim polityce i historii. Nie chodzi jednak o taką politykę z mediów, czy historię ze szkoły. Stare hasło zza komuny nadal jest aktualne tj. „Media kłamią!”. Historia nauczana w szkołach i na uniwersytetach także jest zakłamana. Zresztą nie tylko nauki humanistyczne są w „dole”. Cała „oficjalna” wiedza jest preparowana dla mas.

Główna treść bloga to przekłady z języka angielskiego różnych materiałów znalezionych przeze mnie w sieci. Czasem zdarzy mi się napisać własny tekst. Artykuły dotyczące polityki nie zawsze odnoszą się do bieżących wydarzeń więc zachęcam do przeglądania archiwum.

Szkoła i studia niszczą człowieka w sposób straszliwy – mydlą oczy i wtrącają w niewolę kłamstwa. Bardzo a bardzo trudno jest wyrwać się z tej ułudy. Jednak dzięki internetowi jest to dużo łatwiejsze niż choćby tylko kilka lat temu. W sieci znajduje się mnóstwo wiedzy, wystarczy sięgnąć. Nie jesteśmy już skazani tylko na najbliższe biblioteki i „autorytety” szkolno-uczelniane.

Głównym „hamulcowym” zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości jest telewizja. Telewizja z zakłamanymi „wiadomościami i faktami” oraz ogłupiającymi serialami i filmami. Oczywiście nie potępiam w czambuł wszystkich filmów; zdarzają się pozytywne wyjątki np. świetny „Matrix”. To przez oglądanie telewizji nie starcza już czasu ani chęci na samodzielne poszukiwania i samokształcenie. Należy bezwzględnie zaprzestać oglądania telewizji – jeśli na prawdę zależy komuś na „przebudzeniu się”.

Brzmi to trochę może grafomańsko, ale niestety ogół ludzi rzeczywiście znajduje się w letargu nieprzypominającym życia a co najwyżej niedźwiedzi sen zimowy. Przebudzenie się nie jest łatwe. Najtrudniejsze nie jest wcale dotarcie do wiedzy, ale… zaakceptowanie jej, przyjęcie do wiadomości.

Po mojemu istnieją dwa główne mity na których zbudowano współczesne społeczeństwo, a które utrzymują ludzi w niewoli. Jednym jest pieniądz, a właściwie jego brak – czyli problem emisji pieniądza. Drugi to… no nie ma tak łatwo… Do wszystkiego trzeba dojść samodzielne…

Pozdrawiam

Tomasz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: