Alkoholowy terror

Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej” Marshall McLuhan, dziennikarz

Poniżej zamieszczam dwa filmy. Wódka – technologia rozpijania ludzi to około 30 minutowy film dokumentalny. Drugi to niemal dwugodzinny wykład profesora Żdanowa. Oba traktują o szkodliwości alkoholu.

„Wódka…” to krótka historia rozpijania narodu rosyjskiego. Okazuje się, że spirytus do państwa moskiewskiego przywieźli… Genueńczycy. Moskwicyni, ku wielkiemu zdziwieniu kupców z Italii, uważali go za produkt nie nadający się do spożycia. Alkohol był w Rosji sprzedawany tylko kilka dni w roku; kobiety miały absolutny zakaz jego spożywania.

W końcu XIX w. spożycie alkoholu było w Rosji minimalne; Europa Zachodnia biła Rosję w tym względzie na głowę. Dopiero pod koniec lat 80. XX w. Rosjanie stoczyli się w alkoholowy rynsztok – a to przez „politykę” rządzących.

Profesor Żdanow opowiada nie tylko o alkoholu. Tematem jego wykładu jest także palenie tytoniu i swego rodzaju „polityka” – zahacza o Komitet 300 i inne międzynarodówki Nowego Porządku Świata.

Najwięcej uwagi profesor poświęca szkodliwości picia i palenia. Okazuje się, że nie istnieje coś takiego jak „bezpieczna dawka alkoholu”. Każda, ale to każda ilość alkoholu jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.

Oba filmy to niezwykle cenny materiał. Szczerze polecam!

Nie będę stał bezczynnie i przyglądał się jak Polska schlewa się zabój.

Ja już nie piję, a Ty?

  1. Super, że wiesz, kim był Marshall McLuhan :////

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: