Dwadzieścia sześć faktów o ISIL

ISIL-invasion[Należy wyjaśnić, że sformułowanie „Islamskie Państwo Iraku i Lewantu” jest sformułowaniem manipulacyjny, wytworem medialnym i propagandowym mającym za zadanie wmówić nam, iż mamy do czynienia z tworem półlegalnym, z jakimiś oddolnie zorganizowanymi strukturami, mającymi pewne poparcie społeczne. Tymczasem jest to zorganizowana i utrzymywana przez służby siłowe państw zainteresowanych, i organizacji z nimi powiązanych, wataha morderców i najemników działających wedle planów i zarządzeń tychże zainteresowanych wywiadów i służb, nie posiadająca absolutnie żadnego oparcia społeczno-gospodarczego, ani jakichkolwiek innych cech państwowości. – Minutus]

Amerykańska wojna z ISIL to wielkie kłamstwo.

[…]

Islamskie Państwo Iraku i Lewantu jest tworem amerykańskiego wywiadu. Waszyngtońska „Agenda antyterrorystyczna” w Iraku i Syrii to wspieranie terroryzmu.

Wtargnięcie brygad Państwa Islamskiego do Iraku rozpoczęło się w czerwcu 2014r. i było częścią starannie opracowanej operacji wojskowo-wywiadowczej, sekretnie wspieranej przez USA, NATO i Izrael.

[…]

Państwo Islamskie jest chronione przez USA i ich sojuszników. Gdyby chcieli wyeliminować brygady państwa islamskiego, mogliby zastosować naloty dywanowe ich konwojów Toyot, gdy w czerwcu przekraczały pustynię z Syrii do Iraku.

Pustynia Syryjsko-Arabska to otwarte terytorium. Użycie na nim myśliwców (F15, F22 Raptor, CF-18) byłoby – z wojskowego punktu widzenia – szybką i skuteczną operacją chirurgiczną.

iraq_climate_map_03

W tym artykule wskazujemy 26 pojęć – kłamstw. Przedstawiana przez media jako humanitarna operacja, operacja wojskowa na wielką skalę skierowana przeciwko Syrii i Irakowi owocuje niezliczonymi ofiarami cywilnymi.

Tego nie dałoby się przeprowadzić bez wielkiego wsparcia mediów zachodnich, które przedstawiają przedsięwzięcie Obamy jako akcję antyterrorystyczną.

Historyczne początki Al Qaidy

1. USA wspierają Al Qaidę i organizacje z nią stowarzyszone przez niemal pół wieku, od czasu wejścia sowietów do Afganistanu.

2. Obozy szkoleniowe CIA zostały założone w Pakistanie. W dziesięcioletnim okresie, od roku 1982 do roku 1992, około 35 000 dżihadystów z 43 państw islamskich zostało zarekrutowanych przez CIA w celu prowadzenia dżihadu w Afganistanie.

„Ogłoszenia, opłacane z funduszy CIA, zamieszczano w dziennikach i gazetach na całym świecie, zachęcając i motywując do przyłączenia się do dżihadu.”

3. Od czasów administracji Reagana, Waszyngton wspiera islamistyczną siatkę terrorystyczną.

Ronald Reagan nazwał terrorystów „wojownikami wolności”. USA zaopatrywało islamskie brygady w broń. To w powodu „ważnego powodu”: zwalczania Związku Sowieckiego i „zmiany reżimu”, prowadzącej do upadku świeckiego rządu w Afganistanie.

Ronald Reagan na spotkaniu z dowódcami afgańskich mużahedinów w Białym Domu w 1985r.

Ronald Reagan na spotkaniu z dowódcami afgańskich mużahedinów w Białym Domu w 1985r.

4. Podręczniki dżihadu zostały opublikowane przez Uniwersytet Nebraska. USA wydają miliony dolarów na podręczniki dla Afgańskich dzieci. Podręczniki pełne islamskich nauk i obrazków przedstawiających przemoc.

5. Osama bin Laden. Amerykańskie straszydło i założyciel Al Qaidy został zarekrutowany przez CIA w 1979r., na początku sponsorowanej przez USA dżihadystycznej wojny wymierzonej w Afganistan. Miał 22 lata i był szkolony w obozach zaopatrywanych przez CIA.

Państwo islamskie

6. Państwo islamskie pierwotnie było stowarzyszeniem Al Qaidy, wykreowanym przez amerykański wywiad, wspierany w tym przez brytyjskie MI6, izraelski Mossad, pakistański Inter-Service i saudyjską General Intelligence Presidency (GIP), Ri’āsat Al-Istikhbārāt Al-’Āmah ( رئاسة الاستخبارات العامة‎).

isis_small

7. Brygady ISIL [znowu zmyłka; „brygada” oznacza najmniejszy związek taktyczny regularnej armii, a nie jakieś zbiegowisko najemników – Minutus] były zamieszane w powstanie w Syrii, zainicjowane przez siły NATO-USA, skierowane bezpośrednio przeciwko rządowi Bashara Al-Assada.

8. NATO i tureckie dowództwo wojskowe było odpowiedzialne za rekrutowanie najemników do ISIL i Al Nusrah, już na początku powstania w Syrii w marcu 2011r. Według izraelskich źródeł wywiadowczych polegało to na:

„kampanii zaciągów tysięcy muzułmańskich ochotników z krajów Bliskiego Wschodu i świata islamskiego, w celu walki ramię w ramię z rebeliantami w Syrii. Armia turecka będzie zapewniała tym ochotnikom legowiska, szkolenie, przerzut do Syrii.” (DEBKAfile, NATO to give rebels anti-tank weapons, August 14, 2011.)

9. W szeregach ISIL znajdują się członkowie zachodnich sił specjalnych i zachodnich wywiadów. Brytyjskie wojska specjalne i MI6 były zaangażowane w szkolenie dżihadystów.

10. Wojskowi specjaliści zachodni, na kontraktach Pentagonu, szkolili terrorystów z użycia broni chemicznej:

„Starszy oficjel z USA oraz kilku ważniejszych dyplomatów przekazało, że Stany Zjednoczone i wybrani sojusznicy europejscy korzystają z najemników, aby trenować syryjskich rebeliantów jak zabezpieczyć zapasy broni chemicznej w Syrii.” ( CNN Report, December 9, 2012)

11. Ścinanie głów praktykowane przez członków ISIL jest częścią amerykańskiego terrorystycznego programu szkoleniowego implementowanego w Arabii Saudyjskiej i w Katarze.

12. Duża część najemników ISIL, rekrutowana przez sojuszników USA, to skazani przestępcy, uwolnieni z więzień saudyjskich pod warunkiem dołączenia do ISIL. Skazani na śmierć w Arabii Saudyjskiej zostali zaciągnięci do terrorystycznych brygad.

13. Izrael wspierał brygady ISIL i Al Nusrah na Wzgórzach Golan.

Wojownicy dżihadu spotykali się z oficerami IDF i z premierem Netanyahu. Dowództwo IDF po cichu przyznaje, że „międzynarodówka dżihadystyczna wewnątrz Syrii” (ISIL i Al Nusrah) jest wspierana przez Izrael.

Izraelski premier, Benjamin Netanyahu, i minister obrony, Moshe Ya’alon, obok rannego najemnika, izraelski lazaret na okupowanych Wzgórzach Golan, na granicy z Syrią, 18.02.2014r.

israeli-prime-minister-benjamin-netanyahu-next-to-a-wounded-mercenary-israeli-military-field-hospital-at-the-occupied-golan-heights-border-with-syria-18-february-2014

Syria i Irak

14. ISIL to po prostu piechota zachodnich potęg wojskowych. Posiadają niewypowiedziany mandat do siania zniszczenia i zamieszania w Syrii i Iraku, działając w imieniu sponsora – USA.

15. John McCain, amerykański senator, spotkał się z przywódcami dżihadu w Syrii.mccainidriss

16. Milicja państwa islamskiego, która rzekomo jest celem bombardowań natowsko-amerykańskich pod płaszczykiem działań antyterrorystycznych, jednocześnie otrzymuje tajne wsparcie od USA. Waszyngton i sojusznicy dostarczają wsparcie wojskowe państwu islamskiemu.

17. Bombardowania prowadzona przez USA i sojuszników nie są skierowane przeciwko ISIL. Bombardowana jest infrastruktura Iraku i Syrii, w tym fabryki i rafinerie.

18. Projekt kalifatu jest częścią długoterminowego projektu politycznego USA wyrzeźbienia go z części Iraku i Syrii w osobne terytoria: sunnicki islamski kalifat, arabską republikę szyicką, republikę Kurdystanu.

Globalna wojna z terroryzmem

19. Globalna wojna z terroryzmem jest przedstawiana jako starcie cywilizacji, wojna pomiędzy wartościami i religiami. W rzeczywistości jest to podbój, ze strategicznie wytyczonymi celami.

20. Brygady Al Qaidy, sponsorowane przez USA (sekretnie wspierane przez zachodnie wywiady), zostały rozmieszczone w: Mali, Nigrze, Nigerii, środkowych republikach afrykańskich, Somalii i Jemenie.

Te różnorodne twory na Bliskim Wschodzie, rejonie sub-saharyjskim i w Azji, stowarzyszone z Al Qaidą, są wspieranymi przez CIA „zasobami wywiadowczymi”. Są używane przez Waszyngton do siania spustoszenia, tworzenia wewnętrznych konfliktów i destabilizowania suwerennych państw.

21. Boko Haram w Nigerii, Al Sahab w Somalii, Libijska Islamska Grupa Bojowa (LIFG) (wspierana przez NATO), Al Qaida w Islamskim Maghrebie (AQIM), Jemaah Islamiah (JI) w Indonezji oraz inne grupy połączone z Al Qaidą są sekretnie wspierane przez zachodnie wywiady.

22. USA wspierają również związaną z Al Qaidą organizację terrorystyczną w autonomicznym regionie Chin, Xinjiang Uighur. Podstawowym celem tego jest wywołanie politycznej destabilizacji w Zachodnich Chinach.

Wiadomym jest, że chińscy wojownicy dżihadu otrzymują „terrorystyczny trening” od państwa islamskiego, „w celu przeprowadzenia ataku w Chinach”. Deklarowanym celem tych chińskich grup dżihadu jest (które służą interesom USA) ustanowienie kalifatu islamskiego w Zachodnich Chinach.  (Michel Chossudovsky, America’s War on Terrorism, Global Research, Montreal, 2005, Chapter 2).

Terroryści domowego chowu

23. USA są nieoficjalnym sponsorem państwa islamskiego, jednakże Obama przybiera świętoszkowatą pozę obrońcy Ameryki przed atakami tegoż państwa islamskiego.

24. Zagrożenie ze strony terrorystów „wewnętrznych” jest sfabrykowane. Jest ono eksponowane przez zachodnie rządy i media w celu ograniczania praw obywatelskich i tworzenia państwa policyjnego. Ataki terrorystyczne przeprowadzane przez rzekomo grupy terrorystyczne powiązane z dżihadem oraz niepokojące ostrzeżenia są inscenizowanymi wydarzeniami. Ma to na celu zastraszenie obywateli.

Z kolei aresztowania, procesy i skazania „islamskich terrorystów” podtrzymują legitymację Agencji Bezpieczeństwa Narodowego oraz organów ścigania, które stają się coraz bardziej zmilitaryzowane.

Celem ostatecznym tych działań jest przekonanie milionów Amerykanów, że zagrożenie jest realne oraz że rząd USA chroni życie obywateli Stanów Zjednoczonych.

25. „Antyterrorystyczna kampania” przeciwko państwu islamskiemu przyczynia się do demonizowania muzułmanów, którzy w oczach opinii publicznej są coraz częściej kojarzeni z terrorystami.

26. Każdy kto ośmiela się kwestionować „światową wojnę z terroryzmem” jest etykietkowany jako terrorysta i poddawany antyterrorystycznym prawom.

Ostatecznym celem tej „wojny” jest podporządkowanie obywateli, zupełnie odpolitycznienie życia społecznego w Ameryce, zabronienie myślenia i kojarzenia faktów oraz kwestionowania społecznego porządku panującego w tym kraju.

Rząd Obamy, wraz z sojusznikami (nie wspominając znacznej roli Rady Bezpieczeństwa ONZ), doprowadził do diabelskiego uzgodnienia. Zachodnie media poparły uzgodnienie. Przedstawiają państwo islamskie jako niezależny podmiot, zewnętrznego wroga, który zagraża Zachodowi.

[…]

19 XI 2014r.
autor: prof. Michel Chossudovsky
źródło: http://www.globalresearch.ca/twenty-six-things-about-the-islamic-state-isil-that-obama-does-not-want-you-to-know-about/5414735
przygotował: Minutus

Posted on 2 grudnia, 2014, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Świetny artykuł, w 100% prawdziwy niestety….!

  1. Pingback: Dwadzieścia sześć faktów o ISIL – f6862

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: