Unia Europejska ustanawia fundusz na rzecz walki z tyranami

Color Revolution Contribution?: The European Union establishes a fund to fight tyrants

http://www.charter97.org/en/news/2012/6/26/54308/

Chartija97, 26.06.2012 r.; przekład: Ussus

Kraje Unii Europejskiej uzgodniły utworzenie funduszu na rzecz demokracji.

Fundusz powinien zacząć działać w następnym roku i w pierwszej kolejności jego działania zostaną wymierzone w kraje sąsiadujące z UE jak Białoruś, gdzie ludzie masowo idą do paki za krytykowanie prezydenta Aleksandra Łukaszenki [i masowo przekraczają granice z UE / polskojęzyczną strefą – Ussus].

Fundusz jest wymysłem polskiej prezydencji z czerwca 2011 r. i będzie funkcjonował głównie na zasadzie instytucji grantowej.

„Pro-demokratyczni”, młodzi przywódcy, społeczeństwo obywatelskie, niezależne media, fundacje, instytucje edukacyjne – wszyscy oni będą mogli napchać się podatkami europejskich ludziowców.

Nastia Palashanka, 21-letnia przodowniczka pracy [na rzecz demokracji] – liderka Frontu Młodych – twierdzi, że większe wsparcie UE może pomóc „obudzić” białoruskie społeczeństwo. Wielu młodych Białorusinów, mówi, siedzi cicho z obawy przez pójściem do mamra.

„Łukaszenko obawia się przebudzenia tej masy. Dlatego na uniwersytetach często oblewa studentów, a w pracy grozi ich rodzicom wilczym biletem”, dodaje młoda traktorzystka.

Polskojęzyczny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w poniedziałek  ścierwomediom w Luksemburgu, że instytucja ta „da szybkiego i efektywnego kopa w górę” krajom znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie UE.

Kandydaci nie będą aplikować o granty przyznawane z funduszu. To biurokraci z Brukseli będą decydować kto dostanie forsę [Bruksela locuta, causa finita].

Fundusz będzie finansowany z podatków płaconych przez podatników.

Sikorski powiedział, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to „przed zakończeniem roku” zostanie wybrane miejsce na wybudowanie kwatery głównej funduszu, zostaną zatrudnieni jego pracownicy i zostanie ustalona pięciolatka.

Ministrowie spraw zagranicznych także w poniedziałek przyjęli globalną strategię UE dotyczącą praw człowieka i demonkracji; wezwali do utworzenia posadki „ministra” UE do spraw demokracji i praw człowieka.

„Tym pakietem rozwiązań chcemy usprawnić politykę UE w sferze praw człowieka”, powiedziała Catherine Ashton, szefowa unijnej polityki zagranicznej UE.

Pomoże to prowadzić politykę, usprawni podejmowanie decyzji w kwestii praw człowieka oraz bilateralnych i multilateralnych relacjach UE z pozostałymi państwami.

Wytyczne nowego pomysłu koncentrują się na wolności słowa i wolności zgromadzeń.

Planowane jest wywieranie nacisków na różne kraje, by ratyfikowały międzynarodowe traktaty tyczące się praw człowieka. Uwagi nie umknie także prawo unijne w tej kwestii.

Ashton oczekuje powołania nowego przedstawiciela – który będzie sprawował urząd przez dwa lata – w tym tygodniu.
Lotte Leicht, dyrektor unijnego Human Rithts Watch, potwierdza, że głównym celem jest reagowanie na aktualne wydarzenia na świecie, podczas których ludzie podnoszą głowy i obalają reżimy.

„Obalenie autokratycznych reżimów w Europie w 1989 r. oraz powstania narodów podczas tzw. arabskiej wiosny pokazują, że siła ludzka jest bezwzględnie większa niż siła ludzi będących przy sterach rządów”, twierdzi.

„Jutro rozpocznie się ciężka praca na rzecz przebudzenia świata; będziemy obserwowali w praktyce poczynania krajów UE i unijnych instytucji w apostolstwie demokracji”, dodaje.

[Artykuł pochodzi z demonkratycznego źródła. Tamto mi. jest promowana akcja „Don’t play with the dictator” mająca na celu odebranie Białorusi mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2014 r. Żal, że aż d. ściska. Przecież każdego rodzaju miszczostwa zawsze demokratyzują i dają cywilizacyjnego kopa zacofanym krajom, Polsce w szczególności.]

Reklamy

Posted on Czerwiec 30, 2012, in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. „Nastia Palashanka, 21-letnia przodowniczka pracy [na rzecz demokracji] – liderka Frontu Młodych – twierdzi, że większe wsparcie UE może pomóc „obudzić” białoruskie społeczeństwo.”

    Tak, jużtą ku…wę dupa swędzi żeby się nażreć podatków. Parszywa gnida. Ale spokojnie, jeśli nadal będzie tak walczyć o dobro i pokój, to je dostanie, od swojego wujaszka lucyfera.

  1. Pingback: Unia Europejska ustanawia fundusz na rzecz walki z tyranami « Dziennik gajowego Maruchy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s