Kampania terroru „opozycji” – prześladowania chrześcijan w Syrii

Targetted by Opposition Terror Campaign: Christian Exodus from Syria

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31419

Global Research, Russia Today, 14 VI 2012 r.; przedład: Ussus

13 XII 2011 r. Damaszek. Chrześcijanie zapalają świece w intencji prezydenta Syrii Bashara Assada oraz na pamiątkę wszystkich zamordowanych w obecnej wojnie. (AFP Photo/ Louai Beshara)

Mniejszość chrześcijańska w Syrii jest zagrożona. Tysiące chrześcijan jest zmuszanych do opuszczania własnych domów przez radykałów islamskich i „opozycję”.

Agencja informacyjna Fides donosi, że prawie 9 tys. chrześcijan z Qusayr (miasto w zachodniej części kraju) uciekło po wygłoszeniu ultimatum miejscowego dowódcy wojskowego uzbrojonej „opozycji” Abdela Salam Harba.

Po ostatnim wybuchu przemocy, chrześcijanin został zastrzelony przez snajpera w Qusayr, nieopodal niespokojnego Homs.

W ostatnim tygodniu pojawiły się doniesienia o tym, że z minaretów kilku meczetów odzywały się głosy: „Chrześcijanie muszą opuścić Qusayr w ciągu sześciu dni, do tego piątku.”

Dwóch księży katolickich, którzy opuścili Qusayr, potwierdziło dla agencji informacyjnej, że słyszeli ultimatum „na własne uszy” powtarzane z minaretów.

„Sytuacja w rejonie jest niestabilna, istnieje niebezpieczeństwo zaistnienia całkowitej anarchii”, donoszą źródła Fidesu. Obawiają się także o los 10 tys. chrześcijan w Qusayr i w okolicach.

Na obszarach kontrolowanych przez „opozycję” pojawia się radykalny sunnicki islam wraz z ekstremistami, którzy nie chcą żyć w pokoju z chrześcijanami. Wiele z tych gangów jest uzbrojonymi grupami działającymi niezależnie od Wolnej Syryjskiej Armii [szczurów – Ussus], która odrzuca tego rodzaju dyskryminujące działania wobec mniejszości [ale tylko oficjalnie – Ussus].

Prócz powodów religijnych przemoc wobec chrześcijan może wypływać także z tego iż chrześcijanie otwarcie popierają stronę rządową. Bashar Assad, tak jak i jego ojciec Hafez Assad, gwarantuje świeckie rządy w Syrii, ochronę chrześcijan i ich praw.

W środę, uzbrojona grupa włamała się i sprofanowała kościół grekokatolicki św. Eliasza w Qusayr.

„Jest to pierwszy taki przypadek w tej wojnie, kiedy umyślnie uderzono w święte miejsce”, podaje miejscowe źródło Fidesu.

Chrześcijanie stanowią około 10 % całej populacji Syrii.

Reklamy

Posted on Czerwiec 16, 2012, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s