Wojenne machiny: Blackwater, Monsanto i Bill Gates

Machines of War: Blackwater, Monsanto, and Bill Gates

http://english.pravda.ru/business/companies/14-10-2010/115363-machines_of_war_blackwater_monsanto_billgates-0/

Autor: Silvia Ribeiro, 14 X 2010 r., przekład: Ussus

13 X 2003 r. Paul Bremer, "namiestnik" Iraku, w otoczeniu "pracowników" Blackwater. Najwyżsi urzędnicy ds. okupacji zawsze korzystają z ochrony najemników.

Raport Jeremy’ego Scahill’a (Blackwater’s Black Ops, 9/15/2010) ujawnił, że największa armia najemników na świecie, Blackwater (teraz nazywająca się Xe Services) została potajemnie sprzedana międzynarodowemu koncernowi Monsanto. Blackwater zmieniło nazwę w 2009 r. po tym jak stało się „sławne” z licznych nadużyć popełnionych w Iraku, włączając w nie masakry cywili. Pozostaje jednak największym kontrahentem amerykańskiego Departamentu Stanu, jego „służbą bezpieczeństwa”; umożliwia dogodne praktykowanie państwowego terroryzmu poprzez możliwość zaprzeczania jego istnieniu.

Wielu wojskowych i byłych oficerów CIA pracuje dla Blackwater lub innych powiązanych firm, utworzonych w celu odwracania uwagi od jego złej reputacji oraz zwiększania wpływów z niecnych usług poczynając od informacji, wywiadu i infiltracji, a kończąc na politycznym lobbingu i szkoleniu paramilitarnym – usług świadczonych dla innych rządów, banków i międzynarodowych korporacji. Według Scahill’a międzynarodowy biznes, z korporacjami takimi jak Mosnsanto, Chevron i gigantami finansowymi jak Barclays, Deutsche Bank, jest kierowany przez dwie spółki będące w posiadaniu Erika Prince’a, właściciela Blackwater: Total Intelligence Solutions oraz Terrorism Research Center. Tacy udziałowcy i dyrektorzy są w posiadaniu Blackwater.

Jednym z nich jest Cofer Black, znany z brutalności, jeden z dyrektorów CIA. Nawiązał kontakty z Monsanto w 2008 r. jako dyrektor Total Intelligence. Podpisał kontrakt na szpiegowanie oraz infiltrowanie organizacji chroniących prawa zwierząt, anty GMO, oraz skupiających się na innych niecnych poczynaniach biotechnologicznych gigantów.

Kevin Wilson kierownik Monsanto odmówił Scahill’owi komentarza, jednak później potwierdził w The Nation, że wynajął Total Intelligence w 2008 i 2009 r. jedynie w celu prześledzenia „publicznych rewelacji rynkowych” rywali Monsanto. Powiedział również, że Total Intelligence „było zupełnie innym bytem niż Blackwater”.

Jednakże Scahill, po spotkaniu z Wilson’em, wszedł w posiadanie kopii emaili Cofer’a Black’a, w których ten wyjaśnia innym byłym agentom CIA używając ich firmowych (z Blackwater) „adresów email, że konkluzja z dyskusji z Wilson’em była taka iż Total Intelligence zostanie „ramieniem wywiadowczym Monsanto”, szpiegującym aktywistów oraz przeprowadzającym inne akcje np. „nasi ludzie legalnie integrujący te grupy”. Monsanto zapłaciło dla Total Intelligence 127.000 w 2008 i 105.000 $ w 2009 r.

Nic dziwnego, że spółka zaangażowała się w „śmiercionośną naukę” tak jak Monsanto, które jest odpowiedzialne za produkcje i rozprzestrzenianie toksyn takich jak Agent Orange, PCBs, pestycydów, hormonów, genetycznie modyfikowanych nasion, i jest powiązana z jedną z wielu bandyckich firm.

Niemal równocześnie z opublikowaniem artykułu w The Nation, Via Campesina doniosła o zakupie 500,000 akcji Monsanto, za ponad 23 miliony dolarów, przez Fundację Bill’a i Melindy Gates’ów; akcja ta zupełnie obnaża „filantropijną” działalność tejże fundacji. Kolejny niezbyt zadziwiający związek.

Jest to mariaż dwóch najbrutalniejszych monopoli w historii przemysłu: Bill Gates kontroluje ponad 90 % rynku komputerowego, a Monsanto około 90 % rynku transgenicznych nasion oraz większą część rynku pozostałych nasion. Nie ma żadnego innego tak niszczącego monopolu jak te wymienione, których istnienie jest zupełnym zaprzeczeniem kapitalistycznej zasady „rynkowej rywalizacji”. Zarówno Gates jak i Monsanto są bardzo zawzięci w obronie swoich monopoli.

Mimo że Bill Gates próbuje udawać, że jego fundacja nie jest powiązana z biznesem to wszystko wskazuje, że jest odwrotnie: większość datków jest spożytkowywana na komercyjne inwestycje potentata. Nie tylko same „datki”, ale również płacone podatki. Zyski inwestuje tam gdzie jest to dla niego najwygodniejsze, włączając propagandę swoich dobrych intencji. „Donacje” finansują projekty takie jak niszczycielska geoinżynieria lub zastępowanie naturalnej medycyny przez opatentowane medykamenty hi – tech w najbiedniejszych rejonach świata. Cóż za przypadek, że byli sekretarze zdrowia Julio Frenk i Ernesto Zedillo są doradcami fundacji Gatesa!

Gates, tak jak Monsanto, próbuje niszczyć na całym świecie tradycyjne rolnictwo. W tym celu wykorzystują głównie „Alliance for a Green Revolution in Africa” (AGRA) [sojusz dla zielonej rewolucji w Afryce – Ussus]. Projekt działa niczym koń trojański. Pozbawia ubogich rolników w Afryce dostępu do ich tradycyjnych nasion, zastępując je swoimi nasionami, a ostatecznie genetycznie modyfikowanymi (GM). W 2006 r. fundacja Gatesa wynajęła dyrektora Monsanto Roberta Horsch’a. Teraz Gates, osiągając wielkie zyski, rusza prosto do źródła.

Blackwater, Monsanto i Gates są trzema składnikami jednego narzędzia: machiny wojennej walczącej przeciwko planecie oraz większości jej mieszkańców. Walczą oni z rolnikami, autochtonicznymi społecznościami, ludźmi dzielącymi się ze sobą nawzajem swoją wiedzą i informacjami oraz z wszystkimi innymi, którzy nie chcą stać pod egidą zysków oraz niszczycielskiego kapitalizmu.

Reklamy

Posted on Styczeń 20, 2012, in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink. 16 Komentarzy.

 1. Jako że pan Bein ściga wszystkich po internecie i wyzywa od złodziei, kiedy albo nie podadzą źródła jego artów albo nie podadzą w sposób, jaki panu Beinowi odpowiada, pragnę zwrócić uwagę, że pan Bein sam bezczelnie zżyna artykuły i tłumaczenia bez podania źródła:
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/01/19/wojenne-machiny-blackwater-monsanto-i-bill-gates/

  Oczywiście materiał niesie się dalej z linkami do jego bloga, co oczywiste, i zapewne o to chodzi.

  Pozdrawiam

  • Wysłałem ten przekład wczoraj dr Beinowi, a dzisiaj wrzuciłem go tutaj. Zresztą pisze tam jak wół, że to mój przekład.

  • Kikka – skup się na działaniu. Mamy współdziałać a nie oskarżać się. Nawet jeśli komuś puściły nerwy. Piotr Bejn odwalił kawał roboty, prowadząc swojego bloga, tłumacząc teksty, angażując się w pełni, podczas kiedy wielu rzeczywiście kradło jego teksty i sobie publikowało. On jest po naszej stronie 🙂 na 100%. To dzięki takim osobom jak on, MY wiemy więcej. Zatem skup się na działaniu a nie na oskarżaniu. Systemowi zależy, żebyśmy oskarżali innych i się kłócili, bo tylko wtedy system może egzystować, wykorzystując nasze słabości. Pozdrawiam serdecznie.

 2. No luzik, ja wół ci wystarczy, to nie mam pytań.

  Na stop syjonizmowi też się awanturował o linki do siebie, a wcześniej zrzynał z tego portalu bez podania źródła.

  Ot, moralność Kalego.

 3. Nowozelandczycy już rozumieją, po co koncernowi Monsanto własne wojsko:
  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?50,39214

 4. Opublikowałem w całości z podaniem źródeł itp. Mam nadzieję, że wybaczysz, że nie zapytałem.
  http://maciejka.nowyekran.pl/post/66370,wojenne-machiny-blackwater-monsanto-i-bill-gates
  Pozdrawiam

 5. Zresztą cały cza należy działać. Dzięki za poświęcony czas, tłumaczenie i działanie!

 1. Pingback: Wojenne machiny: Blackwater, Monsanto i Bill Gates « Dziennik gajowego Maruchy

 2. Pingback: Info « Stop Syjonizmowi

 3. Pingback: Nowozelandzki projekt ustawy mający na celu uczynienie z uprawy żywności rządowego przywileju zamiast prawa człowieka | Zdrowie w naturze

 4. Pingback: Nowozelandzki projekt ustawy mający na celu uczynienie z uprawy żywności rządowego przywileju a nie prawa człowieka « Stop Syjonizmowi

 5. Pingback: STOP niekontrolowanym eksperymentom!! | Wojenne machiny: Blackwater, Monsanto i Bill Gates

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s