NATO: sezon polowań w pełnym rozkwicie

NATO Hunting Season in Full Swing

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=27337

Autor: Robert Bridge, Global Research, 27 X 2011 r., tłumaczenie: Ussus

Niczym klocki domina upadają: Jugosławia, Afganistan, Irak, Libia. Nawet lider Al – Kaidy Osama bin Laden został zdjęty przez wojska specjalne w wyniku niespodziewanej zasadzki w swojej tajnej kryjówce na terytorium Pakistanu dysponującego bronią nuklearną [który to już raz?].

Od czasu pierwszej agresji na terytorium suwerennego państwa (28 II 1994 r. natowskie lotnictwo strąciło cztery myśliwce podczas wojny bośniackiej), sukcesywnie każda akcja NATO rozwija się w rosnąco niepokojącym trendzie; liderzy potępionych krajów doświadczają przemocy, a nawet barbarzyńskiej śmierci. Czy rządy prawa ucierpiały w skutek globalnej dominacji NATO?

Porównaj „naturalną” śmierć Slobodana Milosevica, byłego prezydenta Serbii i Jugosławii z przerażającym morderstwem lidera Libijczyków Muammara Kadafiego. Krótko po zakończeniu wojny w Jugosławii, podczas której widzieliśmy masowe bombardowania prowadzone przez wojska NATO trwające od 24 III 1999 r. do 10 VI 1999 r., Milosevic został wysłany do Hagi na proces na którym postawiono mu zarzuty zbrodni wojennych. Milosevic zaskoczył oskarżenie tym, że postanowił sam siebie reprezentować w pięcioletnim procesie. Jednak proces niespodziewanie zakończył się bez wyroku, po tym jak były czterokrotny przywódca zmarł nagle na atak serca.

Chociaż udział NATO w wojnie w Jugosławii od początku był felerny (brak akceptacji wszystkich członków Rady Bezpieczeństwa ONZ), w ostateczności Milosevic pozornie został potraktowany w cywilizowany sposób. Notabene Jugosławia złożyła skargę do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko dziesięciu członkom Rady Bezpieczeństwa (Belgii, Niemcom, Francji, Zjednoczonemu Królestwu, Włochom, Kanadzie, Holandii, Portugalii, Hiszpanii i USA). Trybunał nie wydał decyzji w tej sprawie, gdyż orzekł o braku członkostwa Jugosławii w ONZ w czasie wojny.

Kolejne naruszenie prawa międzynarodowego przez NATO dotyczy Iraku, gdzie Stany Zjednoczone kierowały dzikim polowaniem na broń masowego rażenia, której nie odnaleziono. Administracja Busha została potem zobligowana do zmiany statusu misji na „budowanie demokracji” – interesujący pomysł człowieka, który wszedł do Białego Domu dzięki wsparciu prawicowo nastawionego Sądu Najwyższego, wbrew oczekiwaniom narodu. Tymczasem prezydent Iraku Saddam Hussein został znaleziony ukrywający się w dziurze w Tikricie, a następnie w upokarzający sposób poddany badaniom medycznym na oczach całego świata. Był to miły gest, ale ostatecznie Hussein został powieszony 30 XII 2006 r. przez rząd tymczasowy Iraku. Wielu obserwatorów pytało dlaczego lider partii Baas nie został nagrodzony „sprawiedliwym procesem” przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w ramach równowagi wobec procesów zaaranżowanych przez swoich przeciwników.

Prowadzi nas to do Libii, gdzie światu ukazano wstrząsające zdjęcia Muammara Kadafiego rozszarpywanego na kawałki przez dziką tłuszczę już w kilka chwil po schwytaniu go. Nie tylko ta barbarzyńska egzekucja – autopsja ujawniła, że Kadafi zmarł w wyniku strzału w głowę – mówi wyraźnie jaka przyszłość czeka ten naród (który przed wojną sam bardzo dobrze sobie radził mając darmową opiekę zdrowotną i edukację), pokazuje dokładnie jak zakłamane stało się NATO prowadząc te straszne małe, wojny.

Chociaż sojusz był główną siłą stojącą za zwycięstwem libijskiej opozycji, nie zrobił nic, aby obronić Kadafiego i zapewnić mu sprawiedliwy proces przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym [oskarżyliby go zapewne o zbrodnie przeciw lichwie…]. NATO miało takie możliwości. NATO mogło zażądać od opozycji zagwarantowania życia dla Kadafiego. Jednak najprawdopodobniej nie chciało powtórki z upublicznienia międzynarodowego procesu (ala Slobodan Milosevic), NATO zaatakowało nawet karawan w którym ciało Kadafiego opuszczało Syrtę. Rezolucja Narodów Zjednoczonych nigdzie nie wspominała o udziale sojuszu w wojnie domowej. Wzmiankowała jedynie o tym, że zachodni blok militarny został upoważniony do „obrony ludności cywilnej”.

Komentując śmierć Kadafiego, były 85 letni lider Kuby, Fidel Castro potępił NATO za udział w obaleniu libijskiego lidera mówiąc „brutalny sojusz wojskowy stał się najbardziej perfidnym instrumentem represji jaki ludzkość kiedykolwiek znała.”

Castro wyraził również oburzenie wobec zabójstwa Kadafiego oraz za późniejsze potraktowanie ciała, powiedział: „porwanie i wystawienie na pokaz jak trofeum wojennego dowodzi łamania podstawowych muzułmańskich norm a także wierzeń innych religii.”

Także premier Władymir Putin określił opublikowanie zdjęć bitego Kadafiego jako „obrzydliwość”.

Morderstwo Kadafiego było nie pierwszym przykładem na to, że poszukiwaną osobę może spotkać barbarzyńskie traktowanie.

Tak okropne jak przywódcę Al – Kaidy Osamę bin Ladena. Cóż zyskały siły USA, które zabiły go w jego „sekretnej” kryjówce w Pakistanie, nie biorąc go żywego? Przecież bin Laden nie był uzbrojony, nie stawiał oporu podczas bardzo intensywnego ostrzału. Po tej doraźnej egzekucji, jego ciało zostało wrzucone do morza, aliści przetransportowanie go do Afganistanu samolotem byłoby dużo prostsze. No i wyobraź sobie, że wszystkie swoje tajemnice zabrał na dno morza.

Tak! Osama bin Laden był podejrzany o popełnienie zbrodni, ale co zyskali jego wrogowie zabijając go i pozbywając się jego ciała w taki sposób, który jedynie rozwścieczył jego epigonów.

Kiedy NATO i jego członkowie zaczną zachowywać się lepiej niż jego wyimaginowani wrogowie?

Reklamy

Posted on Październik 30, 2011, in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Usus nawet zgrabnie Ci to wychodzi – ale nie odrobiłes lekcji i…ględzisz!…następnym razem dostaniesz pałe!…

  1. Pingback: Info « Stop Syjonizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s