Korporacje z Wall Street wynajmują oddziały policji Nowego Yorku

Wall Street Corporations Rent Their Own NYPD Unit From The City Of New York

http://www.disinfo.com/2011/10/wall-street-corporations-rent-their-own-nypd-unit-from-the-city-of-new-york/

Posted by Jacob Sloan, 24 X 2011, tłumaczenie: Ussus

Czy wiedziałeś, że za nędzne 37 $/h za jednego funkcjonariusza, możesz wynająć umundurowany na służbę oddział policji miasta Nowy York tak samo łatwo jakbyś zamawiał kanapkę? Ówczesny burmistrz Rudy Giuliani utworzył w 1998 r. Paid Detail Unit i mi. Goldman Sachs oraz giełda nowojorska były ostatnio częstymi klientami tego wydziału policji. Counterpunch ujawnia:

„Paid Detail Unit umożliwia giełdzie nowojorskiej oraz korporacjom z Wall Street, włączając te często oskarżane o przestępstwa kryminalne, wynająć oddział najlepszych policjantów tak łatwo jak zatelefonować po chleb do delikatesów. Korporacje płacą przeciętnie 37 $/h za uzbrojonego, wyposażonego w kajdanki i posiadającego uprawnienia do aresztowania funkcjonariusza policji nowojorskiej.

Miasto otrzymuje 10 % z tychże 37 $. W 2011 r. wpływy z tego tytułu do budżetu miasta szacuje się na 1184000 $ co oznacza, że prywatne korporacje wydały na te cele prawie 12 milionów dolarów. W porównaniu do 2002 r. wpływy z tego źródła zwiększyły się ponad dwukrotnie.

Podatnicy płacą za szkolenie gliniarza do wynajęcia, za jego mundur i broń, ponoszą koszty procesów sądowych związanych z wykonywaniem przez policjantów nielegalnych działań na polecenie korporacji. Mnóstwo procesów sądowych wykwitło po wprowadzeniu projektu.

Kiedy program rozpoczęto po raz pierwszy, wnikliwy funkcjonariusz policji nowojorskiej umieścił taki wpis na forum: ‚… co do funkcjonariuszy pracujących i opłacanych przez kilku najbogatszych ludzi w mieście, a może i na świecie, egzekwujących polecenia prywatnych przedsiębiorców – w efekcie tego funkcjonariusze stają się gwardią pretoriańską elity miasta. I teraz korupcja nie stanowi już problemu. Z kogo oni żartują?’

Znane firmy z Wall Street, które korzystały z Paid Detail to Goldman Sachs, kompleks World Financial Center i giełda nowojorska.”

Więcej możesz przeczytać na Counterpunch.

Reklamy

Posted on Październik 27, 2011, in Uncategorized and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Hitler przeciwko Marszowi Niepodległości 11.11.11.

    Prawda o organizacji „ANTIFA”… Niemieccy bojówkarze chcą zablokować nasz Marsz Narodowy!!! do Warszawy 11 listopada przyjedzie 5 tysięcy Niemców i chcą zablokować Polskich Patriotów

  1. Pingback: Info « Stop Syjonizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s