Pentagon zamierza używać Facebooka i Twittera jako zasobów i broni w przyszłych konfliktach

Pentagon to use Facebook, Twitter as a resource and weapon in future conflicts

http://articles.economictimes.indiatimes.com/2011-08-04/news/29850802_1_social-media-social-networking-sites-rumors

Autor: ANI Aug 4, 2011, 10.04am IST, tłumaczenie: Ussus

WASZYNGTON: Pentagon rozwija plany użycia serwisów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, zarówno jako zasobów jak i broni w przyszłych konfliktach.

Jego agencja rozwoju i badań oferuje 42 miliony dolarów dla każdego kto może w tym pomóc – donosi New York Times.

Nawiązując do artykułu NYT, społecznościowe media z pewnością zmienią naturę wojen tak jak telegraf, radio, telefon, a Pentagon nie zamierza na tym się potknąć.

Kilka jego celów wyciekło poprzez dokument, który krążył wśród naukowców i został przedstawiony na spotkaniu we wtorek w Arlington, Virginia, w biurach militarnego kontrahenta System Planing Corporation.

Jako że społecznościowe media odgrywają rosnącą rolę powiększaniu fermentu i wzbudzaniu zamieszek w krajach takich jak Egipt i Iran, wojsko USA chce szybkiego i działającego na dużą skalę systemu zdolnego do wykrywania i śledzenia rozprzestrzeniania się idei.

Defense Advanced Research Projects Agency [Agencja Obrony do Spraw Zaawansowanych Badań] zabiega o innowacyjne projekty, które pomogłyby zbudować, na podstawowym poziomie, internetowego szpiega notatek.

Byłoby to użyteczne w poznawaniu np. czy jakieś oznaki niepokoju społecznego są autentyczne czy tylko sprowokowane przez małe grupy. Wśród rządowych narzędzi do szpiegowania znajdują się: lingwistyczne wskazówki, model przepływu informacji, analiza trendów, wykrywanie opinii i znaczeń opinii.

Społecznościowe sieci umożliwiają wojskowym nie tylko śledzenie, ale również kształtowanie wydarzeń.

W 37 stronicowym dokumencie DARPA opisuje jak łączy wysokie technologie: „Wieści o lokacji ustalonych osobników zaczynają się rozprzestrzeniać w mediach społecznych i prowokują do zamieszek. Dzięki temu, że odpowiednie władze monitorowały te media, wykrywając kryzys wysyłają odpowiednią wiadomość by rozwiać pogłoski i odwrócić psychologiczny atak na wzburzone miejsca”.

Kryzys był ukształtowany, obserwowany, zrozumiany i rozproszony w całości za pomocą mediów społecznościowych – czytamy w dokumencie. Jednak sukces władz był szczęśliwym trafem, rezultatem „szczęścia i nieuczonych ręcznych metod”.

Wszystkie poważniejsze metody są więc potrzebne do analizy sytuacji i zwalczania kontr-wiadomości.

Program skutecznie wpłynie na nastawienie do wielu metod włączając automatycznie generowaną zawartość, wcześniej znaną jako spam, i „rozpoznawanie tożsamości” co może stać się batem na fałszywych bojowników.

 [[Tekst zawiera pewne dezinformacje. Otóż już od dawna różne agendy korzystają z tego typu serwisów, np. działalność Mossadu: http://monitorpolski.wordpress.com/2011/06/10/mossad-przejmuje-serwis-bliscy-pl/] – Ussus]

Posted on 18 sierpnia, 2011, in tłumaczenia and tagged , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: